24 Temmuz 2012

Zayıflamak ve Farkındalık;


Zayıflamak ve Farkındalık;

Zayıflamak demek sadece bedene yapılan bir yatırım değildir. Aynı zamanda ruhunla yaptığın bir çalışmadır.

Neden kilo aldın?  Bu hepsinden önemlidir. belli ki bedenle olan iletişiminde minik bir kopukluk olmuş. Bir insan bedeni ile iletişimi koparmaya başladığında sadece kiloda dengesizlikler olmaz aynı zamanda ruhunda da dengesizlikler başlar. Bedeni dinlemezsen sezgilerini duyamazsın, psişik durumlarına anlam veremezsin. Yaşadığın durumla ilgili sadece mantığını konuşturursun. Melek çalışmaları yaparsın ama bedeninin sana ne söylediğini dinlemezsin. Eğer çikolata mı yoksa karpuz mu istiyor bunu ayırt edemezsen, sezgisel bilgiyi nasıl ayırt edeceksin. bu yüzden zayıflamak önemlidir. Fakat kilo vermek için değil, kendine daha derin bir yolculuk yapmak için bir vesile olduğu için önemlidir. Bazen hayrımıza bir durumdur. Kilo aldığın için sevinmelisin şimdi bedeninle bir yolculuğa çıkacaksın ve sonunda ruhunu bulacaksın. yanlız dinle, kitap bilgisi gibi meditasyon yapıyorsan, diyet bilgisi ile zayıflamak zorunda kalırsın. Meditatif yaşamak istiyorsan o zaman dinlemek zorundasın. dinlemek sana  sadece kilo verdirmez, aynı zamanda rüyalarınla, kendinle, adına melek, kanal, evren, kuantum de tüm bu bilgiyle bütün olmana sebep olur. Ne şanslısın şimdi bu süreçtesin.


Peki ya zaten bu süreçteysen ve kilo problemse?;

İşte o zaman tam tersi olur. Aşırı derecede bedeninle bağlantı halindesindir. kilo almak ve aşırı kilo vermek için çocukluktan beri gelen haklı bir sebebin vardır. ve bu sebep her zaman kötü olmak zorunda değil, iyi bir nedenle kendini koruyorsundur. fakat eğer bedeninle bu kadar iletişim halindeysen anlarım ki bir taraftan farkındalığın yüksektir. Farkındalık bir taraftan yükselirken, veremediğin kiloya anlam veremezsen ve bu seni her geçen gün kavurur. Tek taraflı gelişmek bir noktaya kadar terazinin bir ucuna fazla yüklenmene sebep olur. bir gün terazi tepetaklak gelir. İlla zayıflamak zorunda değilsin, ama kilo almana, kendini korumak ya da çocukluğunda bilinçaltına attığın bir tohum sebep oluyorsa o zaman o taşı kaldırmak durumdasın. hem farkındala olup hem farkında olmadığın bir yaşam olabilir mi? bildiğini bilmiyormuş gibi yapabilir misin.

Kitap bilgisi ile ruhsal olabilir misin? diyetini sezgin ile birleştirmediğinde kendini bulabilir misin? Hayatı bölme, parçalara ayırma. Hepsini bir bütün düşün. Sen, bedenin ve ruhun. hepsi sana yardım edecek dinle. Sadece günlük kalorini hesaplamakla evrensel bilgiye yetişemezsin. o gün ki manyetik alanları kim hesaplayacak? gezegenlerin çekiminin üzerinde yaptığı etkiyi kim hesaplayacak? Sezgilerinle gördüğün yoğun rüyalı geceyi kim açıklayacak? senin beslenme kitaplarında bunların hesaplandığı bir diyet listesi var mı? bu harcamaların hesaplandığı kalori cetveli var mı? 
o zaman bunlar yok mu?
şimdi bilgiyi al kendi bilmediğin tarafı bulabilmek için ruhunla birleştir ve tekrar bir hesaplama yap. işte o zaman bedenin sana söyleyecek neye ihtiyacın olduğunu.

2 yorum:

 1. çok güzel..

  ben kuantumu (daha ne olduğunu bilmeden) sizin kitabınızla merak etmeye başladım.. bu sadece zayıflama değil, bu nedir demiştim ilk, hayatımızın her alanında uygulayamaz mıyız acaba? bundan 2 sene önce..

  kitabınızla merak etmeye başladım dediğim gibi, ve ögrenci hazır olunca ögretmeni gelir bulurmuş ya.. kitabı bitirdiğimin ertesi günü Natalia Zayud'la tanıştım ve kuantumla tanıştım..

  ama sizin katkınızı yadsımam hiç bir zaman... tesekkurler :)

  YanıtlayınSil
 2. :) Ben teşekkür ederim. Ne kadar güzel bir yola girmişsiniz. Umarım böyle yayılarak büyür gider...

  YanıtlayınSil